СОУ ''Кочо Рацин'' Свети Николе
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
СОУ ''Кочо Рацин'' Свети Николе

Размена на мислења меѓу учениците
 
HomeHome  БарајБарај  Latest imagesLatest images  Регистрирајте сеРегистрирајте се  Влез  

 

 Мисли за љубовта

Go down 
АвторПорака
martinnikolov




Број на мислења : 1
Join date : 2008-12-18
Age : 29
Местолокација : Sv.Nikole

Мисли за љубовта Empty
ПишувањеПредмет: Мисли за љубовта   Мисли за љубовта Icon_minitimeЧет Апр 09, 2009 3:41 am

1.Ќе престанам да те сакам тогаш кога ке престанам да живеам.

2.Животот поминува,љубовта заминува,можеби ќе те гледам понекогаш но ќе те помнам засекогаш.

3.Ве известуваме дека на вашиот кредит имате 10 000 бакнежи кои морате да ги подигнете кај испраќачот на пораката.

4.Ако постои сјај тогаш тој е во твојте очи,ако постои болка тогаш тоа е животот без тебе,ако постои среќа тогаш тоа се средбите со тебе,ако некој е сакан тогаш тоа си ти.

5.О колку те сакав и уште те сакам тебе,само тебе те сакам жеден сум за твојата убавина,гладен сум за твоето тело ни вино ни овошје не може да го смири мојот копнеж.

6.Ако некогаш во животот изгубиш нешто што навистина ти значи дури тогаш ке можеш да разбереш како ми беше мене кога те изгубив тебе.

7.Има нешто потешко и од самата смрт тоа е да останеш жив знаејќи дека љубовта е мртва.

8.Љубовта секогаш победува,срцето еднаш се повредува,солзите еднаш потекуваат за тие што еднаш се заљубуваат.

9.Пушти нека врне дождот и мисли на мене,затоа што секоја капка е бакнеж за тебе.

10.Некогаш некого ке го сакам многу но никогаш никого како тебе толку силно.

11.Не е грев да го сакаш оној кој некогаш си го мразела,грев е да го мразиш оној кој некогаш си го сакала.

12.Посакај вечерва да бидеш со мене далеку си од мене силно ме боли немој среќо да плачеш мојот живот засекогаш ке бидеш ти.

13.Среќата нека те следи а сонцето во секој час но никој да не те сака како тебе јас.

14.Ако постои некоја нежност тоа е твојот допир,ако постои некоја возбуда тоа е твојот бакнеж,ако постои некој што сакам тоа си ти.

15.Секоја ноќ го молам бога за повторна средба со тебе затоа што си ти мојата вечна љубов.

16.Добро знаеш моето име е бакни ме моето презиме е прегрни ме а мојот прекар е засакај ме.

17.Ако одам на небото пред тебе, на секоја ѕвезда ке го напишам името твое,така сите ангели ке знаат колку ми значиш.

18.Убав е велат залезот на сонцетокога денот светлината ја губи,но уште поубаво е да знаеш дека некој вистински те љуби.

19.Имам дечки со кој што излегувам имам шмекери со кој што се мувам имам патишта по кој акам но го немам оној кој вистински го сакам.

20.Првата грешка се простува,првата оценка не е важна,првата солза се брише но првата љубов е трајна.

21.Господ ми даде очи да те гледам тебе,Господ ми даде раце да те галам тебе ,Господ ми даде срце за да живеам,господ ми даде љубов за да те сакам тебе.

22.Велат кога пага дожд душите на мртвите одат кај своите сакани,кога јас ке умрам таму кај што си ти дождот никогаш нема да престане.

23.Погледни во малиот агол на твоето срце моите мисли нека ти пречат ни во еден миг твојот од живот,а сакај ме колку да знам дека постојам.

24.Штом ноќта се спушти на прозорецот твој на небесните површини ти праќам бакнеж мој нека стигне каде неможам јас и тивко нека ти шепне те сакам јас.

25.Само сети се дека постоинекоја,а не секоја,а не некогаш,дека намерно,а не случајно таа мисли на тебе.

26.Кога ке те растажи звукот на гитарата,и кога на срцето кр имаш мака сети се дека на овој свет постои некој што мисли на тебе и многу те сака.
Вратете се на почетокот Go down
 
Мисли за љубовта
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
СОУ ''Кочо Рацин'' Свети Николе :: Занимливости :: Бисери од ученици-
Отиди до: